BİZDEN HABERLER

Malatya Oto Kiralama ile Nerelere Gidilir Malatya'da Nerelere Gidilir?

Malatya Oto Kiralama ile Nerelere Gidilir Malatya'da Nerelere Gidilir?

Malatya Oto Kiralama ile Nerelere Gidilir Malatya'da Nerelere Gidilir?

Malatya'da Oto Kiralama gezmeye karar verdiniz. Ama nereye nasıl gideceğinizi bilmiyor musunuz?

Malatya'ya gelmek istiyorsanız ama Malatya'da ne yapacağınız konusunda pek bi fikriniz yok ise işite size malatyada yapacağınız etkinlikler ve yiyeceğiniz yemekler hakkında birkaç bilgi. Malatya'da Kaburga nerede yenir? Malatya'da en güzel yemek nerede yenir? gibi soruların yanıtı burada. 

Öncelikle Malatya Erhaç Hava limanına geldiğinizde Beşkonaklar Ren A Car'ın Whatsapp iletişim numarasını internet sitemizden alıp bizimle birebir iletişim kurabilirsiniz.  Sizler için en iyi ve yeni arabalarımızı malatya havalimanında bulundurmaktayız. 

Peki Malatya'da araba kiralasam nerelere gidebilirim diyorsanız size iyi bir haberimiz var. Malatya araç konusunda çok iyi bir zemine sahip. yeryüzü bir oya olduğu için Malatya'da hiç zorlanmadan araç kullanabilirsiniz.  İlçeleri de tıpkı Malatya'nın merkezi gibi düzlük halindedir. Peki malatya'da Nerelere gidilir. Özellikle temmuz ayında Malatya-Battalgazi yolu üzerinde Mişmiş park var oraya mutlaka gidin. Mişmiş Park, Temmuzun ilk iki haftası boyunca fuar alanı olarak kullanılır. İnsanlar girerken sadece araç ücreti öderler. ve gün boyunca konserler, piknikler, lunapark keyfi, doğa yürüyüşü ve bir de fuar gezintisi yapma şansı yakalarlar. Malatya oto kiralama yaptıktan sonra ilk fırsat Mişmiş parkı sorun. Diğer adı ise Orduzu Pınarbaşı'dır. Akşam serinliğinde ailece piknik yaparken bir yandan da ülkenin ünlü sanatçılarının verdiği konseri izleme keyfi başka hiç bir yerde elinize geçmeyebilir. 

Malatyada gezecek diğer yerler ise Doğanşehir, Aslantepe Ören yeri, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya Müzesi, Turgut Özal Tabiat Parkı, Taşhoron Kilisesi, Malatya Hayvanat Parkı, Gölpınar Çınar Altı Piknik Alanı, Gündüzbey Piknik Alanı Malatya'nın gezilecek yerlerinden bazılarıdır. 

Bu arada Malatya'ya gelmişken güzel Malatya yemeklerini de yemeden gitmeyeceksiniz. O zaman size Malatya'da önereceğimiz iki restoran sunalım. Böylece kafanız çok karışmasın. ikisi de harika ve biz bu restoranlara kefiliz ;)

1. Yöresel Malatya yemeklerini (Mutfağındaki üç temelin, bulgur, kuru üzüm, kuru kayısı gibi meyveler ve et üzerine kurulu olduğunu söyleyebiliriz. Aşağıda detaylıca anlattık )
2. Buranın 2. ünlü lokantası olan Öz Güngör’de zırh kebabı ve Hacıbaba’da tandır, incik ve kağıt kebabı.

 

 

 


Haber Tarihi: 02-2021