BİZDEN HABERLER

Araba Kiralama Koşulları

Araba Kiralama Koşulları

Malatya Havalimanı Araç Kiralama

 

 

 

Araştırdığınız takdirde araba kiralama için pek çok yerde aynı koşulların arandığını göreceksiniz. İlk olarak ehliyet sahibi olmak zorundasınız. Bazı yerler önem vermiyor; ancak en az 2 yıllık araba kullanma tecrübesinin olması tabii ki her araba kiralayan firma için aranan koşuldur. Aynı zamanda kiralayan kişi dışında aracı kullanacak birisi varsa o kişinin de bilgileri gerekecektir. Bunun dışında kurallara uymalısınız. Ceza durumlarında sorumlu siz oluyorsunuz. Elbette kaza gibi durumlar iin özel anlaşmalar gerçekleştiriliyor. Sizin hatanız yoksa ve sigorta kapsamına giriyorsa ödeme yapma yükümlülüğünüz olmuyor. Ancak bunun dışındaki durumlarda anlaşma yaptığınız şekilde yükümlülüklerinizi yerine getirmek durumunda oluyorsunuz. Araçlar kontrolleri yapılmış ve içlerinde yakıtlarıyla size teslim ediliyor. Lakin yakıt bittiğinde doldurmak sizin yükümlülüğünüzde olacaktır. Bu koşulları yerine getirebilecek kişiler rahatlıkla araç kiralayabiliyor.

 

Araç Kiralama Avantajları

 

Gittiğiniz yerde araç kiralama imkanından faydalandığınız takdirde ilk olarak konfor içerisinde ulaşımınızı sağlarsınız. Aracı kendiniz kullanacağınız için çok daha güvenli bir sürüş gerçekleştirirsiniz. İstediğiniz her saatte istediğiniz yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Eğer uzun süreli kiralama yapacaksınız fiyatlar çok daha uygun olmaktadır ve sizler açısından daha karlı bir seçim olur. Toplu taşımada olduğu gibi gitmek istediğiniz yere ulaşmaya çalışırken alakasız yerlerde dolanıp zaman kaybı yaşamazsınız. Aynı zamanda bakımları yapılmış son model araçlar sizlere lüks içinde ulaşım imkanı sunacaktır.

 

 

araç kiralama, malatya araç kiralama, malatya rent a car, rent a car, malatya oto kiralama, malatya araba kiralama, kiralık araç malatya, kiralık oto malatya, kiralık araba malatya

 

 

Tatillerde ulaşım bir hayli önemlidir. Eğer birkaç gün kalıyorsanız pek ihtiyaç duymayabilirsiniz. Lakin daha uzun tatiller için rent a car hizmeti pek çok avantaja sahiptir.

 

 

 

Kredilerin yükselişi, araç fiyatlarındaki hızlı artış, birçok irili ufaklı araç kiralama şirketini olumsuz etkiledi. Türkiye piyasasından çekilen dev markalar ile Türkiye’de araç kiralama sektöründe büyük bir boşluk ve bununla birlikte sorunlar çıkmaya başladı.

 

Araç kiralama sektöründe Rent a car firmaları piyasadaki bu zorluklara rağmen kendi öz sermayelerindeki artış ile Türkiye piyasasındaki hareketliliğe hem de araç kiralama sektöründe olumlu etkilere olanak sağladılar. Sektöre kattıkları olumlu etki iç piyasada ve özellikle yurtdışı misafir karşılamada tam not alıyor.

 

Araç kiralama sektöründe “Amiral Gemisi” olarak da anılan Oto Kiralama firmaları sektörde araç kiralama fiyatlarının belirlenmesi, araç kiralama hizmet standartlarına otomotiv sektörüne kadar birçok alanda öncü ve belirleyici rol oynamaktadır.

 

Araç kiralamalarda Türkiye genelinde araç kiralama trafiğini karşılayan Oto Kiralama firmaları, Otomotiv sektöründe bıraktığı olumlu izlenimler ile hizmet sektöründe devam ediyor.

 

 

Son aylarda araç fiyatlarında, ÖTV ve kur artışlarıyla nedeniyle gerçekleşen zamlar başta KOBİ’ler olmak üzere birçok kesimi operasyonel kiralamaya döndürmekte.

Türkiye’de gerek operasyonel (filo) gerekse günlük (Rent a car) araç kiralama büyüme sürecini hızlandırdı. Özellikle ÖTV ve kur artışları ardından gerçekleşen zamlar sıfır km araç almayı zorlaştırıyor. Ford Fiesta, Renault Clio gibi küçük (B) sınıf otomobillerin fiyatları bile 65 bin TL’lerden başlayıp 100 bin TL’lere uzanırken kompakt SUV’lar 95 bin TL’lerden başlayıp 150 bin TL’lere kadar gidebiliyor. Operasyonel kiralama yöntemi işletmelere ve bireylere kaynakları verimli kullanma adına iyi bir alternatif olurken birçok riski de bertaraf etme imkanı da sunduğundan yoğun talep görmeye başladı. Günlük kiralama (Oto Kiralama) da iç ve diş turizm ile birlikte geçen yıla göre toparladı. Günlük kiralamadaki araçlar yaz sezonunun bitmesiyle ikinci ele düşmeye başlıyor.

 


Haber Tarihi: 07-2021

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?